Media

Skrzydła za inowacyjną prefabrykację do zbrojeń budowlanych.
2008-11-17 14:18

Kielce nie mogłyby być stolicą polskiego budownictwa, gdyby nie Centrostal SA Kielce. Bo, żeby postawić jakikolwiek budynek, potrzeba nie tylko cementu, kamienia czy cegły, ale też stali. A tę, w najlepszym wyborze dostarcza nasz laureat.
Historia Centrostalu Kielce zaczyna się uwaga… 60 lat temu. To jedna z najstarszych firm w naszym regionie. W roku 1948 został utworzony w Kielcach Punkt Sprzedaży Żelaza i Stali, dając początek działalności firmie Centrostal. 
Po pięciu latach, w roku 1953 Zarządzeniem Ministra Hutnictwa ów punkt został przekształcony w przedsiębiorstwo państwowe pod nazwą Kieleckie Biuro Sprzedaży Żelaza i Wyrobów Metalowych. Kolejna zmiana, tym razem z 1959 roku dała firmie nazwę Centrostal - Rejonowy Oddział w Kielcach.

Prezes zarządu Centrostal SA Andrzej Bryk odbiera statuetkę z rąk wojewody świętokrzyskiej Bożentyny Pałki - Koruby (A. Piekarski)

Ostatnia nastąpiła w 1982 roku, kiedy to zakład przemianowano na Przedsiębiorstwo Obrotu Wyrobami Hutniczymi Centrostal i pod taką nazwą, choć w innej własności funkcjonuje on do dziś.

W ciągu 60 lat aktywnej działalności w firmie zmieniło się wszystko. Głównie na lepsze. Centrostal to obecnie jedna z najważniejszych firm w regionie świętokrzyskim, a w swojej branży zajmuje pozycję lidera. Mocnego lidera, bo oprócz centrali w Kielcach nasz laureat posiada oddziały w Pabianicach, Radomiu, Rzeszowie, Sandomierzu oraz biuro handlowe w Ostrowcu Świętokrzyskim i Warszawie. Główna siedziba firmy to nowoczesna baza magazynowa o powierzchni 33 tysięcy metrów kwadratowych zdolna jednorazowo zgromadzić 45 tysięcy ton wyrobów hutniczych.

Ten sukces Centrostalu nie byłby możliwy, gdyby nie systematycznie prowadzona polityk jakości. Dążenie do realizacji perfekcyjnej obsługi klienta jest jednym z podstawowych założeń Centrostal S.A. Kielce, dlatego już przeszło dziesięć lat temu wdrożono tutaj system zarządzania jakością według normy PN-EN ISO 9001:2001. 

Nasz laureat to przede wszystkim dystrybutor wyrobów stalowych. Oferuje swoim klientom wyjątkowo szeroki asortyment wyrobów hutniczych, zarówno ze stali zwykłej jak i jakościowej w tym: stal jakościową (pręty okrągłe, kwadratowe, sześciokątne),rury (bez szwu, ze szwem, walcowane na gorąco, ciągnione na zimno, instalacyjne, kotłowe), blachy (grube, średnie, cienkie, żeberkowe, ocynkowane, powlekane, aluminiowe, kwaso- i żaroodporne), stal zwykłą (kątowniki, ceowniki, teowniki, dwuteowniki, walcówki, bednarki, pręty żebrowane, pręty gładkie i płaskie), przetwórstwo hutnicze (pręty ciągnione, taśmy zimnowalcowane, kształtowniki zimnogięte, pręty płaskie, drut wiązałkowy, ocynkowany)

Centrostal jest także producentem ukształtowanych elementów zbrojarskich, gotowych do wbudowania. Posiada znakomicie rozwinięty wydział skupu i przerobu złomu oraz prowadzi Salon Spawalniczy oferuje szeroki asortyment materiałów, urządzeń i akcesoriów spawalniczych.

Kapituła nagrody Skrzydła przyznała statuetkę za innowacyjne prefabrykaty do zbrojeń budowlanych.

Członkowie kapituły docenili innowacje techniczne wprowadzone przy produkcji tych prefabrykatów do zbrojenia betonu. Prefabrykacja elementów odbywa się na komputerowo sterowanych automatach zbrojarskich firm SCHNELL i H. STEINWEG GmBH, obsługiwanych przez specjalistów, co gwarantuje doskonałą jakość wykonania.

Żródło: Echo Ddnia  echodnia.eu